Ůvodník

Máte problémy se zrakem?

Chcete si popovídat s lidmi s podobným postižením?

Potřebujete poradit, kam se obrátit?

Chcete strávit pěkné chvíle zajímavými aktivitami?

NEBO

Máte zájem dozvědět se něco víc o světě nevidomých?

Chcete dělat společnost lidem se zrakovým postižením?

Chcete se stát členem SONS a podpořit tak naši činnost a účastnit se našich aktivit?

PŘIJĎTE MEZI NÁS!

Kde nás najdete?                                           V Příbrami 7, Žežická 193, v 2.pavilonu bývalé 8. ZŠ   každé pondělí od 9 do 15 hodin.

Na co se můžete těšit?                             Společná setkávání, návštěvy solné jeskyně, literární odpoledne v knihovně, cvičení pro seniory, tvořivá dílna, společné návštěvy koncertů a divadelních představení, výlety, besedy, tréninky paměti, muzikoterapeutické a arteterapeutické kurzy jako bubnování nebo keramika a další zajímavé činnosti.

 SONS už dva roky pomáhá i na Příbramsku

Koncem roku 2012 zanikla pobočka příbramského TyfloCentra. Úkolu zachovat i nadále služby pro zdejší zrakově postižené obyvatele se zhostila Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS), která zřídila poradenské místo nejprve právě v bývalých prostorách TyfloCentra na Náměstí T.G.M. a od května  roku 2014 pak v jedné ze tříd 2. pavilonu bývalé 8. ZŠ

Příbramští, zejména starší zrakově znevýhodnění občané tak nepřišli o zdroj informací ohledně čehokoli, co by je v souvislosti s postižením mohlo zajímat. Místo slouží i jako taková malá klubovna, kam mohou nevidomí a slabozrací přijít si třeba jen popovídat, nebo naplánovat společné chvíle.

Koordinátorkou pracoviště se stala slečna Radka Lienertová, která dříve působila třeba také jako dobrovolnice a propůjčovala svoje oči těm, kteří je potřebovali.

V polovině října loňského roku jsme vypustili do světa nové letáčky a v současné době je už možná někteří z vás ve městě zaznamenali. Jejich cílem je rozšířit povědomí o existenci příbramské odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a umožnit lidem s postižením zraku se setkat, popovídat si, sdílet své zkušenosti, nebo se třeba vypravit na výlet, do solné jeskyně, navštívit kurs keramiky nebo se jen přijít poradit.